Рекомендований процес створення курсу (і не тільки)
Перші кроки по ствренню курсу
Процес створення курсу, який ми рекомендуємо, базується на структурі, що означає, що ви не починаєте з вмісту курсу. Натомість виберіть тему курсу, аудиторію учнів, а потім розробіть навчальні цілі, яких ви хочете допомогти учням досягти. Потім ви розробите зміст курсу та навчальні дії, щоб допомогти вашим учням досягти їх. Це, як правило, створює більш привабливий досвід навчання, що призводить до щасливіших учнів (і кращих відгуків). Після публікації курсу починається наступний етап; більшість успішних інструкторів витрачають час на маркетинг, ітерацію та підтримку своїх курсів протягом тривалого часу.
Зміст
Крок 1: Визначте тему курсу та ідеальну аудиторію для учнів
Крок 2: Створіть навчальні цілі курсу
Ваш посібник зі створення якісного курсу
У цьому розділі ми прагнемо надати структурований шлях до ідеї курсу, створення, публікації, маркетингу та підтримки.
Крок 1: Визначте тему курсу та ідеальну аудиторію для учнів
Виберіть тему курсу, яка вам подобається, яка вас захоплює та в якій ви добре обізнані. Ваша тема має відповідати потребам реальних учнів, незалежно від того, чи це для професійного чи особистого розвитку. Чітко визначте, хто ваша аудиторія та які навички вони мають намір отримати, а потім уточніть свою ідею на основі попиту учнів. Можливо, у вашій галузі є спеціальна тема, для якої не вистачає широких пропозицій курсу, або, можливо, нещодавні події у вашій галузі створили можливість для нового вмісту. Дізнайтеся більше про це в нашому посібнику щодо визначення аудиторії та цілей.
Перший крок у створенні будь-якого контенту — це точно знати, для кого ви його створюєте. Подумайте про своїх майбутніх учнів — кому буде цікаво пройти ваш курс? Їм потрібен короткий посібник чи вичерпний огляд? Чи є у них досвід чи вони зовсім новачки? Який інший контент їм доступний сьогодні?
Чітке уявлення про вашу аудиторію допоможе вам викладати потрібний вміст на потрібному рівні, що призведе до кращих результатів навчання та відгуків. І це допоможе вам ефективніше продавати свій курс — розміщуючи ідеальних учнів на цільовій сторінці курсу, потенційні учні зможуть краще визначити, чи підходить їм ваш курс. У цій статті ми поділимося кращими практиками, які допоможуть вам ефективно визначити своїх учнів.
Не вчіть для «всіх»
У вас більше шансів досягти успіху з ACADEPT, якщо ви створите курс для конкретних учнів, а не для широкої аудиторії.
Наприклад:
Спробуйте бути більш конкретними. Приклад аудиторії : працівники початкового рівня, які не впевнені в публічних виступах і хочуть розвивати свою кар’єру, покращуючи свої навички публічних виступів.
Ставте запитання, щоб визначити свою ідеальну аудиторію для учнів
Щоб визначити свою ідеальну аудиторію учнів, вам потрібно буде відповісти на запитання про їхню мотивацію, знання та інтереси. Це допоможе вам визначити особистість учня та створити контент спеціально для нього, що може призвести до кращих оцінок і відгуків і допоможе вам підвищити довіру як інструктора.
Почніть із відповідей на запитання нижче:
-
Які цілі, інтереси чи проблеми спонукають учнів пройти курс у вашій тематичній області? Чітка відповідь на це допоможе вам зосередитися на мотивації вашої аудиторії для взаємодії з вашим курсом і узгодити ваш вміст із результатами, яких вони намагаються досягти.
-
Для кого підходить ваш контент? Кому це не підходить? Може виникнути спокуса сказати, що ваш контент для всіх, але будьте чесними: чи справді він для всіх? Конкретне визначення того, для кого призначений ваш вміст, є ключовим для створення найкращого досвіду для вашої аудиторії, а також для того, щоб допомогти вашій потенційній аудиторії знайти та прийняти рішення про запис на ваш курс.
-
Які навички чи знання вони повинні знати про вашу тему? Це допоможе вам узгодити свій вміст із певним рівнем досвіду вашої аудиторії. Згадайте, коли ви вперше вивчали свою тему. Які терміни вам потрібно було визначити? Які фреймворки були для вас новими?
-
Як ваша аудиторія використовуватиме ваш вміст? Розвиток реальних навичок — це те, про що ACADEPT. Важливо, як ваш ідеальний учень використовуватиме те, що ви навчаєте. Подумайте про середовище (ділове, академічне тощо) і застосування (теоретичне, практичне). Можливо, вони використовуватимуть його, щоб навчати інших, або самі застосовуватимуть цей навик у своєму робочому середовищі.
-
Як інші викладають вашу тему? Те, що ви привносите у свою тему, може виділити ваш курс з-поміж інших. Тож прислухайтеся до конкуренції та подивіться, де ви можете запропонувати щось інше. Можливо, ви маєте досвід роботи в іншій галузі або ваша техніка пропонує альтернативні рішення. Визначте та відтворіть те, що робить ваш курс унікальним.
Відповідаючи на ці запитання, пам’ятайте про типи учнів, які відвідують ваші курси. Вони можуть відвідувати ваш курс у вільний час або навчатися на роботі. Подумайте про всі сценарії, за яких хтось може проходити ваш курс, переглядаючи запитання.
Визначивши свою аудиторію, думайте про неї протягом усього процесу створення курсу. Створіть свій онлайн-курс очима та розумом тих учнів.
Визначте свою ідеальну аудиторію учнів для цільової сторінки курсу
Визначивши свою аудиторію, ви перерахуєте її на цільовій сторінці курсу за допомогою пункту «Для кого цей курс?» запитання в призначеній для учнів зоні конструктора курсу. Цей текст бачать потенційні учні, тому створюйте твердження або персонажі, які подобаються вашій аудиторії учнів. Це допоможе учням дізнатися про ваш курс і вирішити, чи підходить він їм.
Ключові висновки
-
Чітко визначте свою ідеальну аудиторію для учнів і уникайте узагальнень. Це допоможе вам розробити курс для конкретної особи, що покращить навчальний досвід для ваших учнів, а також покращить оцінки та відгуки.
-
Використовуйте запитання вище, щоб продумати мотивацію та потреби ваших учнів. Це допоможе вам створити особистість учня та узгодити зміст курсу з його обставинами.
-
На цільовій сторінці курсу вкажіть тих, кого ви плануєте слухати, щоб допомогти потенційним учням вирішити, чи підходить їм курс.
Крок 2: Створіть навчальні цілі курсу
Виходячи з аудиторії, яку ви визначили, подумайте про те, що ваші ідеальні учні навчаться на вашому курсі. Визначте навчальні цілі вашого курсу: знання, навички та ставлення, які ви хочете, щоб учні мали після проходження вашого курсу. Це допоможе вам зосередити зміст вашого курсу та забезпечити досягнення цих цілей. Навчальні цілі також допоможуть вам позиціонувати свій курс майбутнім учням. Ви можете прочитати більше про це в нашому посібнику зі створення своїх навчальних цілей.
Що таке цілі навчання?
Навчальні цілі — це конкретні твердження, які визначають, що учні зможуть робити — і які навички вони отримають — після проходження вашого курсу. Вони мають бути демонстративними, тобто учень може продемонструвати, що він досяг навчальної мети за допомогою дій, і вимірюваними, тобто те, чого хтось навчився, можна виміряти шляхом оцінювання.
Як приклад: «Використовуйте структуру «ситуація, поведінка, вплив», щоб надати своїм колегам конструктивний відгук». Учень може продемонструвати собі, що він досяг цієї мети, написавши відгук за допомогою структури, а викладач може виміряти або оцінити навички учня, прочитавши письмовий відгук.
Чому цілі навчання важливі?
Навчальні цілі мають вирішальне значення для позиціонування вашого курсу для майбутніх учнів і повинні бути основою змісту вашого курсу. Вони можуть бути першими речами, які бачать учні, і повинні негайно зрозуміти, які навички вони можуть отримати від вашого курсу. Ось що вони роблять:
-
Забезпечте ясність учням: цілі навчання — у певному сенсі — схожі на погляд у майбутнє. Це те, що учень повинен знати, як робити після того, як він закінчить ваш курс. Але вони також повинні повідомити рівень навичок, який учні повинні мати, щоб досягти цього. Учні витрачають свій час і (часто) свої гроші в надії отримати взамін навички. Отже, добре написані навчальні цілі допоможуть їм вирішити, чи підходить ваш курс для них і їхніх власних кар’єрних цілей. Ви можете прочитати більше про визначення вашої ідеальної аудиторії учнів у нашому посібнику щодо визначення вашої аудиторії.
-
Окресліть зміст курсу: цілі навчання також допоможуть вам структурувати як загальний курс, так і окремі розділи, лекції та практичні заняття. Їх використання в усьому змісті курсу допомагає поступово розвивати вміст і зазвичай сприяє кращому досвіду навчання. Дізнайтеся більше в нашому посібнику з курсу.
Розробляючи навчальні цілі вашого курсу, спробуйте точно та переконливо описати навички та переваги, які учні можуть отримати в результаті проходження вашого курсу. Ви хочете мати достатньо навчальних цілей, щоб всебічно охопити те, що включено до вашого курсу, але не так багато, щоб потенційний учень міг задивитися на них. Переконайтеся, що ваші цілі навчання базуються на завданнях, навичках або цілях, яких ваші учні справді хочуть досягти. Уникайте надмірної кількості ключових слів, надто багатообіцяючих або нечітких цілей.
Підказка: спробуйте уявити себе потенційним учнем і ознайомтеся з навчальними цілями інших курсів, подібних до ваших. Що змусило б вас вибрати один курс замість іншого?
Важливість конкретності, достовірності, реалістичності
Переконайтеся, що ваші цілі навчання базуються на завданнях або цілях, яких ваші учні справді хочуть досягти. Уникайте пасток, пов’язаних із надмірною кількістю ключових слів, надто багатообіцяючими чи нечіткими цілями.
Наприклад, для нашого прикладу курсу «базова геометрія» порівняйте ці дві навчальні цілі:
-
Використовуйте всі геометричні формули, щоб пройти шлях від початківця до абсолютного майстра форми
-
Використовуйте основні геометричні формули для обчислення площі форми, а також гіпотенузи трикутника та довжини кола.
Друге одночасно є конкретним і реалістичним, тоді як перше є невизначеним і надто багатообіцяючим. Прагніть зробити ваші цілі навчання більш схожими на другу.
Як написати ефективні навчальні цілі курсу
Ефективні цілі навчання є чіткими, конкретними, вимірними, досяжними та актуальними для учнів. Вони мають бути орієнтованими на дії, відповідати змісту вашого курсу та оцінкам, а також бути написані чіткою та зрозумілою мовою.
Ви можете скористатися цим процесом, щоб почати:
-
Визначте концепцію або навичку, якої ви хочете, щоб учні навчилися. Приклад: гіпотенуза трикутника
-
Визначте рівень розуміння, який ви хочете продемонструвати учням(запам’ятати, зрозуміти, застосувати, проаналізувати, оцінити, створити). Для цього прикладу ми виберемо «застосувати».
-
Виберіть дієслово, яке можна продемонструвати та виміряти, щоб описати поведінку на відповідному рівні навчання. Приклад: обчисліть гіпотенузу за теоремою Піфагора.
-
Додайте додаткові критерії, щоб вказати, як і коли результат можна буде продемонструвати, щоб додати контекст для учня. Приклад: обчисліть гіпотенузу прямокутного трикутника для простої конструктивної схеми.
Ключові висновки
Навчальні цілі — це конкретні, вимірні твердження, які визначають, що учні зможуть робити після проходження вашого курсу.
Ефективні навчальні цілі є чіткими, досяжними та актуальними, уникаючи підводних каменів, як-от надто багатообіцяюча або нечітка мова.
Використовуйте навчальні цілі, щоб допомогти окреслити ваші розділи курсу, лекції та практичні дії, щоб покращити структуру вмісту та досвід учня.
Крок 3: Напишіть сценарій
Тепер, коли ви точно знаєте, яких результатів хочете отримати від своїх учнів, настав час побудувати основу вашого курсу! Створіть план змісту свого курсу, який включає в себе поєднання лекцій, практичних занять і оцінювання, що відповідає вашим навчальним цілям.
Чому важливо написати сценарій?
Навіть деякі з найдосвідченіших ораторів можуть нервувати перед камерою. Щоб забезпечити плавну та легку доставку, корисно підготувати теми для розмови або сценарій перед записом. Написання сценарію також допомагає гарантувати, що ви впораєтеся з усіма ключовими моментами, а також чітко та лаконічно поясните зміст курсу.
Створіть свою першу лекцію
Вступна лекція є однією з найважливіших частин онлайн-курсу, оскільки вона задає тон і очікування для ваших учнів. Учні часто переглядають це відео перед реєстрацією, щоб допомогти їм вирішити, чи підходить воно їм. Нехай ваша перша лекція буде короткою, але ефектною, від 2 до 4 хвилин.
Ось дорожня карта, якої слід дотримуватися, щоб допомогти вам написати вступний сценарій:
-
Почніть із привітання учнів на курсі. Представтеся та поясніть, чому ви найкращий викладач цього курсу.
-
Допоможіть учням дізнатися більше про те, для кого призначений курс. Хто отримає найбільшу користь від проходження вашого курсу? Який рівень знань вони повинні мати з теми?
-
Сформулюйте очікування щодо свого курсу, повідомляючи учням, що вони дізнаються та що зможуть зробити до кінця курсу.
Пам’ятайте, що це відео – це перше враження ваших учнів про ваш курс і про вас як інструктора, тож покажіть свою пристрасть і ентузіазм щодо теми. Залучайте учнів, щоб мотивувати їх продовжувати курс. Розважайтеся, і ваші учні також.
Кращі практики створення сценаріїв
Ви самі вирішуєте, як ви хочете написати свій сценарій, але ось кілька практичних порад, які слід пам’ятати, щоб переконатися, що ваш відеоконтент є зрозумілим і привабливим для учнів:
-
Будьте простими. Коли ви записуєте відео, вам буде легше читати сценарій, якщо речення будуть короткими та чіткими. Учням також легше обробляти та розуміти коротші речення.
-
Визначте ключові терміни та абревіатури, які учні можуть вивчати вперше, і уникайте використання жаргону чи скорочень, які можуть заплутати. Пам’ятайте, що ваші учні ще не є експертами у вашій темі!
-
Майте на увазі доступність. Переконайтеся, що ваш вміст доступний якомога більшій кількості людей. У своєму сценарії опишіть візуальні елементи, послідовно використовуйте терміни та уникайте надмірного використання сленгу.
-
«Скажи їм те, що ти збираєшся їм сказати, скажи їм, а потім скажи їм те, що ти їм сказав». Ця проста структура є чудовим способом спланувати сценарій для кожної лекції. Почніть із представлення концепції, яку ви розглядатимете, поясніть концепцію, а потім надайте короткий виклад концепції.
-
Використовуйте різноманітні історії, приклади та запитання для роздумів, щоб залучити своїх учнів. Історії та приклади є потужними інструментами, які допомагають учням зрозуміти концепції та пов’язати те, що вони вивчають, із власним досвідом. Активуйте попередні знання учнів, попросивши їх поміркувати над власним досвідом або про те, як вони можуть пов’язати те, що вони вивчають, зі своїм життям.
-
Зберігайте свій тон дружнім, доступним і обізнаним. Ваші учні можуть зіткнутися з проблемами, коли вони дізнаються про вашу тему вперше. Підбадьорюйте їх і дайте їм зрозуміти, що це нормально, якщо спочатку вони потребуватимуть трохи більше підтримки.
Практика робить вас досконалим
Під час написання сценарію пам’ятайте, що згодом ви промовите його вголос під час запису відео. Корисно читати сценарій вголос, коли ви його пишете, щоб переконатися, що він звучить природно та добре протікає. Деякі викладачі використовують технологію мовлення в текст, щоб допомогти їм писати сценарій більш розмовним тоном. Незалежно від того, який метод ви використовуєте, вносьте корективи у свій вміст по ходу. Відредагуйте все, що не звучить, коли ви читаєте сценарій вголос.
Перш ніж почати записувати відео, потренуйтеся читати сценарій вголос, ніби ви передаєте його на камеру. Запишіть відео, на якому ви це робите, щоб ви могли переглянути його пізніше та оцінити, чи хочете ви внести якісь зміни у свою доставку. Якщо ви відчуваєте себе дуже сміливим, поділіться цим із друзями, родиною чи колегами, щоб отримати відгук про те, як ви можете покращити свою роботу.
Крок 4: Плануйте свою практичну діяльність та оцінювання
Додавання практичних завдань і оцінювання до вашого курсу може допомогти залучити ваших учнів. Учні можуть практикувати те, що ви викладаєте, і почати думати про те, як вони застосовуватимуть те, що вони вивчають, у реальному світі. Ці вправи допомагають учням оцінити свої знання та розуміння. Ви можете прочитати більше про це в нашій практичній діяльності та посібнику з оцінювання.
Перш ніж почати
Перш ніж заглиблюватись у ваш курс, розгляньте підхід зворотного дизайну. Почніть із визначення цілей навчання, а потім розробіть розділи курсу, лекції та практичні заняття відповідно до цих цілей. Дізнайтеся більше про створення навчальних цілей у нашому посібнику зі створення своїх навчальних цілей.
Що робить навчальний досвід хорошим?
Найвпливовіші курси добре структуровані та організовано та продумано направляють учнів через предмет. Вони допомагають учням розвинути свої знання та впевненість із чітким початком, серединою та кінцем. І вони включають різноманітні лекції та практичні можливості, включаючи відео- та текстові лекції, вікторини, вправи з кодування, завдання та практичні тести.
Загалом, найкраще, щоб кожен розділ курсу відповідав одній навчальній меті та включав лекції, які охоплюють концепції та практичні можливості для учнів, щоб досягти цих цілей. Не намагайтеся охопити надто багато в одній лекції — нехай вони будуть короткими та дотримуйтесь конкретної теми, навичок або предмета.
Порада: враховуйте модульність, структуруючи свій курс. Іноді учні шукатимуть певну навичку чи відповідь на запитання, і їх цікавить лише конкретна лекція чи навіть певна частина лекції. Чи компоненти вашого курсу створені та позначені таким чином, щоб учень, який тільки заходить, міг легко знайти те, що йому потрібно?
Почніть роботу з шаблоном плану курсу
Розпочніть дизайн свого курсу за допомогою рекомендованого шаблону. Цей ресурс використовує найкращі практики дизайну навчання та допоможе вам ефективно структурувати свій курс і закласти надійну основу для навчальної подорожі, яку ви збираєтеся створити.
Створіть план курсу
Уявіть свій курс як історію. Він має мати три частини — початок, середину та кінець — які слідують логічному плину, який формує знання та навички у зрозумілий та зрозумілий спосіб. Це також має працювати для учнів, які просто відмовляються від конкретної лекції.
Вступ до курсу
Мета на початку вашого курсу – мотивувати та залучити ваших учнів, які, можливо, ще вирішують, чи підходить їм ваш курс. Ваш вступ може бути довшим або коротшим залежно від загальної тривалості вашого курсу, але, ймовірно, краще не перевищувати 10 хвилин або близько того. Почніть свій курс із наступного:
-
Вступна лекція: будьте короткою та простою, 2-4 хвилини. Представтеся та поясніть, чому ви найкращий викладач цього курсу. Установіть правильні очікування, скажіть учням, чого вони дізнаються з вашого курсу та що вони зможуть зробити до кінця вашого курсу.
-
Навчальні лекції: введіть тему вашого курсу та основні основи, які знадобляться учням для розуміння концепцій вашого курсу. Було б гарною ідеєю натякнути на те, чого учні можуть зрештою досягти, коли вони зрозуміють більш складні концепції вашого курсу.
-
Діяльність із залученням: залучайте учнів відразу, забезпечивши вправу протягом кількох перших лекцій вашого курсу. Це може бути вправа або рефлексія, і це чудовий спосіб мотивувати ваших учнів.
Середина
Це основна частина вашого курсу, де ви викладатимете предмет і забезпечуватимете завдання та оцінювання, щоб учні могли практикувати та вимірювати те, що вони вивчають. Ця частина вашого курсу повинна включати розділи, що складаються з лекцій, практичних занять і довідкових матеріалів. Кожен розділ, лекція та практична діяльність повинні відповідати певній навчальній меті.
-
Розділи: Зосередьтеся на охопленні однієї навчальної цілі на розділ. Переконайтеся, що всі розділи базуються один на одному, щоб отримати всі навички, які ваш курс обіцяє розглянути у ваших навчальних цілях.
-
Лекції: кожен розділ має містити стільки лекцій, скільки вам потрібно, щоб допомогти учням досягти мети розділу. Дотримуйтеся однієї навчальної цілі або концепції на кожній лекції, щоб учням було легко орієнтуватися в курсі. Нехай ваші відео короткі, в ідеалі 3-6 хвилин — це особливо подобається зайнятим підприємствам. Для технічних або складних тем вам може знадобитися подовжити лекції.
-
Практичні дії та оцінювання: включіть принаймні одну практичну діяльність або оцінювання на розділ, щоб дати учням можливість застосувати свої знання та отримати уявлення про те, наскільки добре вони досягають навчальних цілей. Ці дії мають вирішальне значення для ефективного навчання, а найкращі курси на ACADEPT часто включають різноманітні проекти, практичні заняття, вікторини тощо. Щоб дізнатися більше, перегляньте наш посібник із планування практичних занять та оцінювання.
-
Довідкові матеріали: не забудьте відзначити будь-які додаткові ресурси, які ви хочете додати в кожному розділі. Це може включати контрольні списки, робочі аркуші, шаблони, візуальні посібники, PDF-нотатки, вихідний код і додаткові посилання, якщо необхідно.
Висновок
Завершіть свій курс із сильним завершенням, яке залишить учнів мотивованими застосовувати отримані знання.
-
Підсумкова лекція: наприкінці включіть привітальну лекцію, яка підсумовує ключові висновки з курсу, подякує вашим учням за приділений час і залишить у них відчуття виконаного завдання.
-
Бонусна лекція: хоча це необов’язково, ви можете включити бонусну лекцію після останньої лекції. Ви можете використовувати це для реклами інших курсів або продуктів, але переконайтеся, що ви дотримуєтеся наших правил і вказівок щодо бонусних лекцій.
Ключові висновки
-
Використовуйте наш шаблон плану курсу, щоб відобразити свій курс відповідно до найкращих практик дизайну навчання. Кожен розділ, лекція та практична діяльність мають відповідати певній навчальній меті.
-
Представте себе та свою тему за допомогою гарного гачка та вправи, щоб одразу зацікавити ваших учнів.
-
Одна концепція, одна лекція: не намагайтеся охопити забагато інформації в одній лекції. Будьте простими, щоб учням було легше знаходити ваш курс і орієнтуватися в ньому.
-
Нехай лекції будуть короткими. Багато слухачів віддають перевагу коротшим лекціям, особливо зайняті студенти підприємства.
-
Не забувайте про практику та ресурси. Учням потрібна можливість потренуватися та оцінити свої навички, і вони часто віддають перевагу курсам, які пропонують практику, а не тим, які не пропонують.
-
Завершіть свій курс мотивуючим повідомленням для ваших учнів вийти та застосувати свої нові навички.
Крок 5: Запишіть і підготуйте вміст курсу
Тепер настав час творити. Пишіть і записуйте свої лекції, а також створюйте ресурси, вправи та оцінки, якими ви будете ділитися протягом курсу..
Інструкцію з запису курсу можете знайти тиу
Крок 6: Опублікуйте свій курс
Щоб створити цільову сторінку курсу, використовуйте навчальні цілі та ідеальну аудиторію учнів, яку ви створили раніше. Це допоможе учням дізнатися про ваш курс і визначити правильні очікування щодо того, що вони можуть навчитися. Ви можете прочитати більше про це в нашому посібнику зі створення цільової сторінки курсу.
Кожен поданий курс перевіряється нашою командою довіри та безпеки, щоб переконатися, що курс відповідає нашим вимогам, перш ніж його опублікувати на ACADEPT.
Якщо ви плануєте стягувати плату за свій курс і брати участь у розподілі доходу, вам потрібно буде вибрати ціновий рівень перед публікацією.
Інструкцію з публікацією курсу ви можете знати тут Основні вимоги до створення та публікації навчального курсу
Крок 7: Рекламуйте свій курс
Окрім просування свого курсу за допомогою наших маркетингових і комунікаційних інструментів, переконайтеся, що ви рекламуєте свій курс за допомогою зовнішніх інструментів. Це може бути використання вашого списку електронної пошти чи веб-сайту або використання платформ соціальних мереж, таких як YouTube, Facebook, Twitter і LinkedIn. Використовуйте існуючі соціальні та професійні мережі та спробуйте збільшити свій вплив, спілкуючись із новими людьми, як онлайн, так і офлайн.
Ось більше ідей про те, як просувати свій курс за межами нашої платформи:
Онлайн можливості
Поради, як максимально розширити свій блог, веб-сайт, списки розсилки та соціальні медіа-платформи:
Дотримуйтесь деяких із цих порад, щоб максимально використати свій блог, веб-сайт, списки розсилки та різні платформи соціальних мереж:
-
Оголошуйте про запуск курсу та пропонуйте рекламні знижки та коди купонів на всіх платформах, чітко та помітно. Розгляньте можливість додавання зображення або візуального елемента для реклами вашого курсу.
-
Поділіться своїм рекламним відео або коротким попереднім переглядом свого курсу. Розкажіть у відео про переваги вашого курсу та про те, що він пропонує.
-
Додайте невеликий опис або надайте посилання на інший блог на тему вашого курсу та додайте своє посилання Навчальної Платформи, щоб зацікавити людей і мотивувати їх пройти ваш курс.
-
Зауважте, що добре розроблений веб-сайт може допомогти збільшити продажі ваших курсів. Якщо у вас немає веб-сайту, ви можете скористатися будь-якою з низки безкоштовних послуг веб-хостингу, щоб створити лише одну сторінку продажу. Його легко створити, і він допоможе вам залучити потенційних клієнтів і зареєструвати учнів на ваш курс.
-
На своєму веб-сайті додайте опцію «купити зараз». Крім того, оскільки електронна пошта є каналом із високою кількістю конверсій, додайте опцію електронної пошти для збору електронних листів, щоб люди могли приєднатися до вашого списку розсилки та отримувати майбутні оголошення та рекламні акції.
Створіть обізнаність про свій курс на соціальних платформах
-
Створюйте та діліться коротким вмістом і рекламним відео вашого курсу на YouTube, Instagram, LinkedIn
-
Залучайтеся до онлайн-спільнот, зацікавлених темою вашого курсу. Беріть участь у форумах і блогах, таких як Quora, Reddit або Medium. Заохочуйте людей спілкуватися з вами, якщо вони хочуть дізнатися більше.
-
Не розсилайте своє посилання спамом. Це може фактично зашкодити пошуковості вашого курсу.
Офлайн можливості
Події з виступами в прямому ефірі, як онлайн, так і офлайн, — це чудова можливість для вас проявити себе як експерт у галузі та налагодити особистіші контакти зі своєю аудиторією. Події в прямому ефірі — зустрічі, конференції та семінари — це також чудова можливість дізнатися про те, що є трендовим, актуальним і користується попитом у вашої аудиторії.
Дотримуйтесь деяких із цих порад, щоб скористатися такими можливостями для зарахування більше учнів на ваші курси:
-
Розповсюджуйте листівки, що містять інформацію про ваш курс і код купона для викладача
-
Під час заходу подивіться, що передбачає ваш курс, щоб зацікавити аудиторію записатися на ваш курс зі знижкою
-
Не забудьте включити свій реальний досвід у свою біографію як перевагу, коли ви виступаєте з виступами. Це підвищить ваш авторитет як інструктора.
Покращте результати пошуку вашого курсу
Зробіть свій курс більш помітним за допомогою ключових слів SEO
Важливо переконатися, що потрібні люди зможуть знайти ваш курс і, зрештою, зареєструватися на нього.
Оптимізація цільової сторінки курсу для пошуку є ключем до довгострокового успіху, і це не так складно, як здається.
Вам допоможе:
-
Покажіть свій курс потрібним студентам
-
Покращте рейтинг вашого курсу в результатах пошуку в Google
-
Збільште кількість людей, які клікнуть, щоб побачити цільову сторінку вашого курсу
Коли більше людей бачать ваш курс, це може призвести до збільшення кількості учнів, які зареєструються на вашому курсі.
Ось чотири кроки, які допоможуть вам визначити найкращі ключові слова для додавання на цільову сторінку курсу. Запишіть свої ключові слова в документ або електронну таблицю, щоб ви могли продовжувати посилатися на них.
Вправа на ключові слова (15–30 хвилин)
Визначте свою аудиторію. Подумайте, про що ваш курс і хто отримає найбільшу користь від проходження вашого курсу. Обдумайте пошукові терміни, які ці люди використовували б, щоб знайти ваш курс.
Виберіть основне ключове слово. Виберіть ключове слово, яке, на вашу думку, є найбільш відповідним для вашого учня. Зазвичай це ваша тема високого рівня (наприклад, курс Python, Python для машинного навчання, весільна фотографія тощо)
Створюйте ідеї щодо пов’язаних ключових слів. Шукайте свої основні ключові слова в Google. Добавте ці слова до сторінки курсу
Виконуючи цю вправу, зверніть увагу на наступне:
-
Які веб-сторінки відображаються першими?
-
Порада: спробуйте знайти ключові слова, у яких найпопулярніші результати пошуку схожі на ваш курс.
-
Як форматуються назви/заголовки?
-
Які ключові слова чи модифікатори використовуються?
-
Що змушує вас клацати?
-
Який ваш курс у порівнянні з подібними курсами?
Крок 8: Взаємодія з учнями
Коли ваш курс буде опубліковано, настав час спілкуватися зі своїми учнями. Беріть участь у запитаннях і відповідях, спілкуйтеся з відгуками учнів і надсилайте відгуки про завдання учнів. Професійна порада: чим більше ви спілкуєтеся зі своїми учнями, тим більша ймовірність, що вони зацікавляться вашим курсом. Ви можете прочитати більше про це в нашому посібнику «Взаємодія з учнями».
Встановіть довіру до себе за допомогою відгуків
Учні з усього світу довіряють ACADEPT показувати їм корисні огляди та рейтинги. Відгуки та рейтинги допомагають майбутнім учням вирішити, які курси та викладачі їм підходять. Як викладачу, важливо збирати відгуки від учнів, оскільки відгуки та оцінки вашого курсу є «соціальним доказом», щоб підтвердити довіру до вашого курсу.
Чому це критично
Відгуки важливі для нових курсів і викладачів. Поставте собі за мету отримати 4–10 відгуків під час запуску курсу. Це закладає гарну основу для вашого нового курсу.
Зворотній зв’язок від ваших учнів має вирішальне значення. Негативні відгуки допоможуть зрозуміти, як покращити курс. Сподіваємось, покращення курсу призведе до позитивних відгуків. Позитивні відгуки допомагають вашому курсу завоювати довіру та підвищують вірогідність зарахування учнів.
Запитуйте відгуки та огляди безпосередньо, завчасно та часто, щоб ви могли вчитися безпосередньо у своїх учнів.
Поради щодо отримання відгуків і оцінок
Ось кілька порад щодо того, як ви можете зібрати більше відгуків і рецензувати свій курс:
-
Протягнути руку. Запит на відгуки та відгуки у вступному відео до курсу, автоматичному вітальному повідомленні, через прямі повідомлення, через електронні листи з оголошеннями та між лекціями.
-
Час запиту. Якщо ви плануєте отримати відгук під час курсу, переконайтеся, що ви зробили це протягом перших 15 хвилин курсу. У цей час вашим учням буде запропоновано надати відгук, тому важливо, щоб ви справили чудове перше враження. Включіть активну діяльність, щоб надихнути та мотивувати ваших учнів, а потім попросіть переглянути.
-
Відновити їх значення. Нагадайте їм, що їхня думка має значення та допоможе вам покращити матеріал курсу та загальний досвід навчання для майбутніх учнів.
-
Запитайте експерта. Попросіть колегу у вашій галузі переглянути ваш курс і надати відгук або залишити чесний відгук. Скажіть їм згадати про свій власний професійний досвід разом з оглядом, щоб учні могли побачити, що ваш курс відповідає їхньому рівню.
-
Будьте чесними та переконайтеся, що ви дотримуєтеся політики перевірки ACADEPT. Дізнайтеся більше про вказівки проти маніпулювання системою перегляду.
Відповідайте на відгуки та оцінки
Використовуйте кожен отриманий відгук як можливість поспілкуватися зі своїми учнями та отримати більше інформації. Відповідайте на ваші відгуки та оцінки, як негативні, так і позитивні.
Ось кілька порад, як найкраще відповісти:
-
Якщо ви відповідаєте на оцінку чи відгук, завжди звертайтеся до учнів по імені та дякуйте їм за реєстрацію на вашому курсі
-
Оцінки вище 4 зірок. Визнайте їхні зусилля як учня
-
Оцінки нижче 4 зірок. Прийміть до уваги будь-які негативні відгуки та запропонуйте позитивне рішення, наприклад оновлення курсу або додаткові матеріали. Наприклад: «Дякую (ПІБ) за відгук. Чи можна щось додати або змінити, щоб зробити курс кращим для вас? Ще раз дякую за відгук».
-
Рейтинги без тексту. Попросіть учня отримати більш конкретну інформацію. Будьте доброзичливими та пам’ятайте, що інші учні можуть бачити ваші відповіді. Наприклад: «Дякую (Ім'я). Ви позначили X і Y як такі, що не відповідають вашим очікуванням. Я хотів би дізнатися більше про те, що я можу зробити, щоб покращити ці частини курсу для вас?»
Ви можете керувати відгуками та рецензіями студентів за допомогою інформаційної панелі відгуків.
Використовуйте рецензії та відгуки на свою користь
-
Застосовуйте позитивні відгуки до роботи. Використовуйте їх під час маркетингу свого курсу. Згадайте їх у своїх електронних листах, соціальних мережах і в описах курсу на цільовій сторінці курсу.
-
Використовуйте відгуки та негативні відгуки для покращення. Якщо учні неодноразово зазначають, що щось у них не працює, подумайте про додавання вмісту до курсу або змінення опису курсу, щоб зробити його більш зрозумілим. Відразу дайте відповідь на відгук, щоб повідомити їм, що ви виправляєте речі, і знову, коли внесете зміни. Учні люблять знати, що їх чують. Обов’язково повідомляйте всім своїм учням про будь-які оновлення в курсі за допомогою оголошення.
Дотримуйтеся вказівок ACADEPT
Ми рекомендуємо вам ознайомитися з правилами нашої системи перевірки, щоб переконатися, що ви не порушуєте жодної з наших політик.
Крок 9: Оновлюйте зміст курсу
Тримайте свій курс свіжим! Перегляньте ефективність свого курсу на інформаційній панелі викладача, щоб дізнатися, де учні застрягли. Оновлюйте свій вміст відповідно до змін у галузі, відгуків учнів або нових ідей, якими ви хочете поділитися. Ви можете прочитати більше про це в нашому посібнику з ведення курсу.
Ключові висновки
Створення онлайн-курсу може здатися складним, але це не обов’язково. Вище ми окреслили основний посібник, але не хвилюйтеся, це ще багато чого. У навчальному центрі є маса ресурсів, з яких можна скористатися, або ви можете зв’язатися з іншими викладачами в спільноті викладачів.